Koło plastyczne

- PISANIE IKON -
zajęcia realizowane od listopada 2015 do czerwca 2016

Grupa młodych twórców z NG - uczestników Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego organizowanego przez Muzeum-Zamek w Łańcucie

Grupa twórców z NG wykonała prace na Wojwódzki Konkurs Plastyczny ph. ,, Izabella z Czartoryskich Lubomirska i jej czasy". Prace plastyczne wykonali: Alicja Kuźniar, Amdżelika Druk, Barbara Cieszyńska, Sandra Styś, Bernadeta Bator, Kamil Rajzer i Nikodem Trojnar.

NIKODEM TROJNAR OTRZYMAŁ I MIEJSCE

A WYRÓŻNIENIE - KAMIL RAJZER

SERDECZNIE GRATULUJEMY CAŁEJ GRUPIE !!!

Młodzi artyści przesłali swoje prace na Międzynarodowy Konkurs Plastyczny ph.,, Kolorowy świat, malowany świat" - ogłoszony przez Ośrodek Kultury, Sportu i Bibliotekę Publiczną Gminy Pruszcz Gdański. Prace wykonali: Alicja Kuźniar, Marta Kuźniar, Aleksandra Cwynar, Sandra Styś, Bernadeta Bator, Nikodem Trojnar.

Na XIV Międzynarodowy Konkurs  Plastyczny "Inne Spojrzenie" wpłynęło  łącznie 3269 prac (1650 prac z całej Polski oraz 1619 prac 19 państw (Bułgarii, Kambodży, Rosji, Białorusi, Słowacji, Rumunii, Estonii, Kazachstanu, Indonezji, Litwy, Łotwy, Słowenii, Ukrainy, Czech, Tajlandii, Chin, Republiki Południowej Afryki, Chorwacji, Węgier). Dnia 13 kwietnia 2016 r. jury złożone z artystów plastyków w składzie: Pan Mariusz Wnukowski (przewodniczący jury) oraz jego członkowie Pani Marta Lachor-Winiarska, Pan Grzegorz Skrzypek dokonało oceny prac konkursowych we wszystkich kategoriach wiekowych. Łącznie przyznano GRAND PRIX, 41 równorzędne nagrody oraz 94 równorzędne wyróżnienia.

Wyróżnienie w tym konkursie uzyskał Nikodem Trojnar uczeń klasy I Niepublicznego Gimnazjum w Handzlówce.  Serdecznie gratulujemy !!!

Półroczna wystawa prac plastycznych
młodych twórców

działających w kole plastycznym

Nagroda dla Nikodema Trojnara i wyróżnienie dla Alicji Kuźniar
w XVI Wojewódzkim Przeglądzie Dziecięcej Twórczości Plastycznej ,,Kolędnicy - Wędrownicy"
- Krasne 2015r.

Mini wystawa plastyczna prac młodych twórców
- listopad 2015 r.

Warsztaty plastyczne u Państwa Sochów w Handzlówce
czerwiec 2015r.

Wojewódzki Konkurs Plastyczny ph.: ,, Jan Potocki w teatrze"
Łańcut 2015r.

Wystawa majowa
prac plastycznych Modych Twórców działających w kole plastycznym
w Niepublicznym Gimnazjum w Handzlówce

Wystawa prac plastycznych Młodych Twórców
          w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łańcucie

We wtorek 13 stycznia 2015r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łańcucie odbył się wernisaż wystawy Młodych Twórców działających w kole plastycznym Niepublicznego Gimnazjum w Handzlówce.

Uroczystego otwarcia wystawy dokonali: Pani Małgorzata Sońska - Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łańcucie i Pan Stefan Ruta - Dyrektor Niepublicznego Gimnazjum w Handzlówce.

Spotkanie wzbogaciła swoim występem wokalnym Wiktoria Pelc (z klasy II) , która zaprezentowała dwa utwory: „Damą być” i „Winter Wonderland”. Wiktoria pracuje pod kierownictwem nauczycielki - Barbary Hoły.

Opiekunka koła plastycznego Agnieszka Cieszyńska przedstawiła młodych artystów. Swoje prace zaprezentowało 23 twórców: Anna Szylar, Ewa Drozd, Magdalena Inglot, Emilia Homenda, Kaja Kisała, Klaudia Rajzer, Marzena Wrona, Maciej Pondel, Błażej Gurak, Ewelina Cwynar, Agnieszka Kolek, Edyta Magryś, Natalia Magryś, Wiktoria Pelc, Oliwia Sobek, Karolina Światek, Alexandra Szot, Wiktoria Trojnar, Arkadiusz Gorlach i absolwenci: Maciej Trojnar, Paweł Dołęga, Kacper Cwynar, Sebastian Cwynar. Prace powstały głównie w latach 2013 i 2014. Tematyka prac była różnorodna, dominował jednak portret: realistyczny, ekspresyjny. Pojawiły się również pejzaże, prace z wyobraźni oraz „wolne kopie” wybitnych dzieł sztuki. Sporą grupę prac stanowiły grafiki wykonane w technice linorytu. Wyeksponowano grafiki Macieja Trojnara nagrodzone głównymi nagrodami w dwu konkursach międzynarodowych :ph. „Grafika o okolice 2014” (Kluczbork) i „Labirynt Wyobraźni 2014” (Dąbrowa Górnicza). Można było również obejrzeć prace w technice pastelu i plakatówki. Po raz pierwszy zostały zaprezentowane prace fotograficzne.

W wernisażu uczestniczyli nauczyciele i uczniowie Niepublicznego Gimnazjum w Handzlówce, a także uczennice z II Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie, które prowadziły wywiady z uczestnikami wernisażu i napisały artykuł dotyczący wystawy zamieszczony na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łańcucie.

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny " Grafika i Okolice " 2014

Młodzi graficy działający w kole plastycznym Niepublicznego Gimnazjum w Handzlówce przesłali swoje linoryty na IV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny pt. „Grafika i okolice” organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Kluczborku i Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku.

Na konkurs wpłynęło 391 prac z 31 placówek i szkół, a także prace indywidualne. Komisja konkursowa przyznała 16 nagród regulaminowych, 16 wyróżnień oraz 22 kwalifikacje do wystawy w pięciu kategoriach wiekowych
oraz 3 nagrody specjalne.

Nasze koło plastyczne reprezentowali: Kaja Kisała, Klaudia Rajzer, Ewa Drozd, Marzena Wrona, Maciej Trojnar, Agnieszka Kolek, Anna Szylar. Młodzi artyści wykonali prace w technice wklęsłodruku, używając jako matrycy linoleum. Cała grupa młodych grafików z Niepublicznego Gimnazjum w Handzlówce otrzymała wyróżnienie za wysoki poziom artystyczny prac.

Nagrodę w grupie wiekowej: 14-16 lat uzyskał Maciej Trojnar. To już druga nagroda Macieja w międzynarodowym konkursie i druga za pracę graficzną. Serdecznie gratulujemy całej grupie !

7 listopada 2014 r. -  w Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku odbył się wernisaż pokonkursowy.Zdjęcia z obrad jury oraz nagrodzone prace można obejrzeć na stronie www.mdk.superhost.pl .

• Niepubliczne Gimnazjum w Handzlówce
    37-123 Handzlówka 264